Αλμυρός Γαζίου-Εθνικός 2-2

2023-10-07 17:58
Ο Εθνικός αν και καλύτερος σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης ήρθε ισόπαλος με 2-2 με τον Αλμυρό στο Γάζι, σε ένα παιχνίδι οπού οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 από το πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας, έπαιξε σαν την γάτα με το ποντίκι στο μισό τερέν τους γηπεδούχους και κατόρθωσε να φέρει το ματς στα ίσια, κόντρα σε όλους, επιστρέφοντας μάλιστα με αρκετά παράπονα από την διαιτησία της αναμέτρησης, αφού εκτός των άλλων αποφάσεων, ο ρεφ αρνήθηκε πέναλτυ και κόκκινη στον αμυντικό των γηπεδούχων που ανέτρεψε τον Γεωργούση προ της εστίας.
Τα τέρματα της ομάδας μας σημείωσαν οι Ζωγραφάκης με κεφαλιά στο 61΄ και ο Χρούστινετς με προβολή στο 74΄.
Αλμυρός (Σουτζής): Χανιωτάκης, Αγαπάκης, Παπαδομιχελάκης, Γιαλούσης, Κοιλιάρας, Πατινιώτης, Λεόν, Κοντογιάννης (80′ Καργιωτάκης), Χαντί (80′ Βακράκος), Πακιουφάκης (72′ Νικολακάκης), Ρέγες
Εθνικός (Χαντές): Κούμπουλα, Παπαγγελής, Ζωγραφάκης, Θεοδώρου (60' Κυριαζής) , Χρούστινετς, Μαλάι, Ντινιωτάκης, Πολύζος, Γεωργούσης (79′ Πλουμάτος) , Μακρυγιάννης, Τσιάβος (46′ Σεκούμπα)
Χαϊδάρι-Άρης Πετρούπολης 1-1
Περαμαϊκός-Ελλοπιακός 2-1
Απόλλων Σμύρνης-Αγία Παρασκευή 0-0
Προοδευτική-Ερμής Ζωνιανών 3-1
ΑΟ Υπάτου-Φωστήρας 1-1
Π.Ο.Ατσαλένιος-ΑΟ Αγ. Νικόλαος 2-1
Επισκοπή-Ατρόμητος Π. 2-1