ΑΟ Πυλίου-Εθνικός 2-0

2021-11-07 17:19
Ηττήθηκε με 2-0 ο Εθνικός από το Πυλί στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής, σε ένα παιχνίδι οπού το σκορ θα μπορούσε να χαρακτηριστεί και ως μαγική εικόνα αφού δεν αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα των δύο ομάδων μέσα στον αγωνιστικό χώρο.
Ο Εθνικός διαμαρτύρεται για τρείς τουλάχιστον περιπτώσεις, με την πρώτη στο πρώτο ημίχρονο όταν σε χέρι αμυντικού μέσα στην περιοχή ο διαιτητής έδειξε να συνεχισθεί το παιχνίδι σε μιά φάση που και οι ίδιοι οι φίλαθλοι των γηπεδούχων απόρησαν για αυτήν την απόφαση, στην δεύτερη όταν η ανατροπή του Σάμιου μετατράπηκε σε φάουλ μερικών χιλιοστών έξω από την περιοχή και στην τρίτη, όταν ο Μπαντίκος σε προσπάθεια του να μπλοκάρει την μπάλα βρέθηκε στο έδαφος με τους γηπεδούχους στην συνέχεια της φάσης να σημειώνουν το 2-0.
Ο αγώνας ήταν μοιρασμένος στο πρώτο μέρος, ενώ στην επανάληψη η υπέροχη της ομάδας μας μπορεί να ήταν συντριπτική, ωστόσο δεν μετουσιώθηκε σε κάποιο τέρμα.
Οι φάσεις του αγώνα
6΄κεφαλιά του Λύγκου, διώχνει δύσκολα στην γωνία του σε κόρνερ ο Τοπουζλής,
14΄η μοναδική ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο για το Πυλί, σουτ λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπαντίκου,
32΄νέα κεφαλιά του Λύγκου, διώχνουν οι αμυντικοί πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή,
37΄κεφαλιά του Μπέλερη μπλοκάρει ο τερματοφύλακας,
44΄φάουλ του Διάκου, λίγο άουτ η μπάλα,
60΄νέο σουτ λίγο άουτ,
61΄μεγάλη ευκαιρία με τον Παντελίδη για τον Εθνικό, ο Νικολόπουλος νικάει στον αέρα αμυντικούς και τερματοφύλακα, η μπάλα φτάνει στον Παντελίδη που επιχειρεί το ψηλοκρεμαστό σουτ, σώζουν πάνω στην γραμμή οι γηπεδούχοι,να σημειωθεί ότι ο Νικόλοπουλος στην προσπάθεια του αυτή γρονθοκοπήθηκε από τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων, σε μια φάση που ελάχιστοι είδαν,
63΄Ο Νικολόπουλος ανακόπτει επικίνδυνη παράλληλη σέντρα των γηπεδούχων,
67΄νέο σουτ από τον Διάκο, λίγο αουτ πάλι η μπάλα,
70΄πλασέ του Θέου από το ύψος του πέναλτυ μετά από πάσα του Παντελίδη σώζουν τα σώματα των αμυντικών,
76΄φάουλ του Μπέλερη φεύγει αουτ,
77΄γυριστό σουτ του Ζωγραφάκη μέσα απο την περιοχή, η μπάλα φεύγει λίγο έξω από το οριζόντιο δοκάρι,
80΄φάουλ του Ντάφλα απο πλάγια, αουτ.
Α.Ο Πυλίου : Τοπουζλής, Πλατέλλας (92' Βακράκος), Δεληζάνος, Χατζηβασίλης, Μπριλάκης, Μαργαρίτης (46' Κεϊτά), Γεωργιάδης Γ.Σ., Χατζηδημητρίου (61' λ.τ. Γεωργιάδης Γ.Ι.), Χατζηφούντας (92' Παπαγεωργίου), Ηλιόπουλος, Μεντής (72' Δρόσος)
Εθνικός: Μπαντίκος, Νταούλιας, Ζωγραφάκης (78΄Κώστας}, Νικολόπουλος, Παπαγεωργίου (46' Παντελίδης) , Ντάφλας, Κούντου (46 Σάμιος) ' , Διάκος, Μπέλερης (78' Δώδας) , Λύγκος, Κακοσίμος (22' λ.τρ.Θέος)