Εθνικός - ΑΕ Μύκονος 0-2

2021-05-17 15:10

Αυτοκτόνησε στο Ελ Πάσο ο Εθνικός καθώς ηττήθηκε στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής από τον ουραγό ΑΟ Μυκόνου με 0-2.
Η ομάδα πρέπει να νικήσει στους εναπομείναντες 3 αγώνες για να ελπίζει στην παραμονή της στην κατηγορία.
Στα αγωνιστικά το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με σουτ στην γωνία του Μανωλικίδη,νωρίτερα ο Εθνικός είχε δύο καλές στιγμές με την μπάλα να βρίσκει στην πρώτη το οριζόντιο δοκάρι.
Την ίδια τύχη για τον Εθνικό είχε και μια κεφαλιά στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους με το δοκάρι να στερεί από την ομάδα μας ένα τέρμα.
Κόντρα στην ροή του αγώνα οι φιλοξενούμενοι σε μια αντεπίθεση τους πέτυχαν το 0-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Εθνικός (Κωνσταντακόπουλος): Μανωλικίδης, Νταούλιας, Αρκούδας (68′ Αυλωνίτης), Παπαγεωργίου, Πεχλιβανίδης, Ξενοπανάγος, Καναβέτας (46′ Μακρίδης), Λώλος (λ/τρ.62′ Λάιος), Ματσάδες, Σαρηγιάννης, Λεπενιώτης.

ΑΕ Μυκόνου (Παχατουρίδης): Μπουρντένης, Αχείμαστος (86′ Ντόγος), Κέμπε, Σούλτσε, Τοπάλ, Μπανούσης, Λεσάι (86′ Παπαδόπουλος), Καλτσάς, Κωνσταντινίδης, Καλογεράς (52΄Κουγιός), Μπρούνο [(52′ Αλεξανδρόπουλος (68′ Μπαλωμένος).