Εθνικός-Ερμής 1-1

2019-12-15 18:24

Την αστοχία του στην τελική προσπάθεια πλήρωσε ο Εθνικός που ήρθε ισόπαλος με τον Ερμή με 1-1 για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής.

Ο αγώνας στο γήπεδο της Καλλιθέας ήταν σχεδόν ένας μονόλογος για την ομάδα μας η οποία δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε για να καθαρίσει το παιχνίδι με συνέπεια οι φιλοξενούμενοι σε μία από τις λίγες ομολογουμένως επισκέψεις τους στα καρέ του Κατσούλη να ισοφαρίσουν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Εθνικός οφείλει να αφήσει πίσω του την σημερινή ισοπαλία και να κοιτάξει μπροστά προκειμένου να ξαναγυρίσει στις νίκες που θα τον φέρουν σε ψηλότερες θέσεις στον βαθμολογικό πίνακα.
Ο Μουράτ Σεροπιάν παρέταξε τους:
Κατσούλη, Νταούλια, Δημακάκο, Παπαγεωργίου, Λώλο, Μουσταφίδη, Σκεντεράϊ, Γκέτσι (62΄λόγω τραυματισμού Τσιντώνης), Σαραντόπουλο (82΄Νυφαδόπουλος), Μουδούρογλου (46΄Κατσέρης) και Διάκο .
Στον πάγκο βρέθηκαν και οι: Ζούπα, Βουτσινάς, Αθανασίου και Κέφης.

Το φίλμ του αγώνα!
25΄με δυνατό σούτ ο Νταούλιας γράφει το 1-0,
91΄παγώνει το «Έλ Πάσο» ο Ερμής που ισοφαρίζει το παιχνίδι,
92΄δυνατό σούτ του Δημακάκου μεταξύ μικρής και μεγάλης περιοχής με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι!

Άγιος Ιερόθεος-Κηφισιά 0-1
Ο επόμενος αγώνας της ομάδας μας θα διεξαχθεί την Τετάρτη κόντρα στην Κηφισιά στο γήπεδο της Καλλιθέας (ώρα 15:00) κεκλεισμένων των θυρών.
Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του Πολίτη που αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα τραυματισμού.