Ιάλυσος-Εθνικός 1-0

2017-11-06 11:27

Tην πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε ο Εθνικός στην Ρόδο απο τον Ιάλυσο με 1-0 στο Οικονομίδειο.Η ομάδα μας ουσιαστικά σπατάλησε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα,έκανε αρκετά λάθη στο χώρο του κέντρου και το πλήρωσε προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου δίνοντας το δικαίωμα στους γηπεδούχους να πετύχουν το γκόλ που τους χάρισε την νίκη.
Στην επανάληψη ο Εθνικός και με την είσοδο του επανεμφανισθέντα απο τραυματισμό Κατσικοκέρη, έγινε ποιό
επιθετικός,προσπάθησε να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια,έχασε τις ευκαρίες που του παρουσιάστηκαν με τους Μισέλ το σούτ του οποίου απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, αλλά και των Κατσικοκέρη,Μακρυγιάννη και Καραλή που δεν βρήκαν στόχο.
Ο Ιάλυσος έπαιξε στο διάστημα αυτό με αντεπιθέσεις μιας και σχεδόν όλος ο Εθνικός βγήκε μπροστά για να ισοφαρίσει, ο Θ.Γεωργούλης πραγματοποίησε και τις άλλες τρείς αλλαγές που είχε,ενώ προς στο τελευταίο δεκάλεπτο πέρασε και τον Ρούσση ως δεύτερο σέντερ φόρ μήπως και μπορέσει και αλλάξει την ροή του αγώνα,κάτι το οποίο η ομάδα μας δεν μπόρεσε να πετύχει,με το τελικό 1-0 να παραμένει μέχρι και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.
Εθνικός:Σικαλιάς,Στασινός,Γερόλυμος(60΄Μάναλης),Κρητικός,Ρούσσης,Μισέλ,Καραλής(65΄Μακρυγιάννης),Κωνσταντίνου(70΄Χατζησάββας),Λεωνιδόπουλος(46΄Κατσικοκέρης),Ρομάνο,Παυλάκης.