Παγκράτιο

2016-04-05 08:51

Ένα χρυσό 4 αργυρά μετάλλια,και 1 χάλκινο ήταν ο απολογισμός της ομάδας του Εθνικού που έλαβε μέρος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα του Παγκρατίου αθλήματος.Η ομάδα μας έλαβε μέρος με 16 αθλητές,και κατέκτησε 6 συνολικά μετάλλια.Διακρίθηκαν ιδιαίτερα οι αθλητές μας στις μικρές ηλικίες.

Αναλυτικότερα,2η θέση στους έφηβους 16-17 χρονών,65-70 κιλών,1η θέση στις ηλικίες 16-17 75-80,κιλών,2η-3η θέση στις ηλικίες +20 71-78 κιλά,καθώς και την 2η θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα 18-19 χρόνων,στα 85 κιλά,αλλά και ειδικότερα στην κατηγορία των γυναικών ο Εθνικός κατέκτησε την 2η θέση +20 στα -66 κιλά.

Φωτογραφίες απο την σελίδα του Παγκρατίου αθλήματος όπως αυτές δημοσιεύθηκαν στην  ιστοσελίδα κοινωνικής δικτύωσης του Παγκρατίου εδώ: