ΝΟ Βουλιαγμένης-Εθνικός 11-7 FinalFour

2016-05-27 21:41

Από τις λεπτομέρειες αλλά και απο την εμπειρία των παικτών της Βουλιαγμένης ηττήθηκε ο Εθνικός στον ημιτελικό του κυπέλλου με 11-7.

Οι δηλώσεις του Φάνη Κουντουδιού στο koe.org.gr:
“Πιστεύω πως το παιχνίδι κρίθηκε στις αρχές του τρίτου οκταλέπτου. Ήμασταν μεν με δύο γκολ πίσω, αλλά το παιχνίδι ήταν ντέρμπι. Δεχθήκαμε δύο γκολ σε δύο λεπτά και αυτό άλλαξε εντελώς την ψυχολογία μας. Μας έκοψε τα πόδια. Είχαμε παίξει εξαιρετική άμυνα στο πρώτο ημίχρονο και όμως τελικά δεχθήκαμε 11 γκολ. Δεν ήμασταν καλοί στον παίκτη παραπάνω και παρ’ όλα αυτά πετύχαμε 7 γκολ. Αν παίζαμε και στο δεύτερο ημίχρονο την άμυνα του πρώτου ημιχρόνου, ίσως διεκδικούσαμε κάτι παραπάνω. Εν πάσει περιπτώση, δυστυχώς για να αλλάξουν κάποιες πιθανότητες στο πόλο πρέπει να αλλάξουν αρκετά δεδομένα. Το 70% της ομάδας δεν είχαν παίξει ποτέ ξανά σε Φάιναλ Φορ. Είναι νεαροί παίκτες που δεν έχουν εμπειρίες. Χρειάζεται δουλειά, υπομονή και κάποιες σωστές κινήσεις ώστε να μεγαλώσουμε τον Εθνικό. Συγχαρητήρια στα παιδιά του Εθνικού που έκαναν την υπέρβαση κι έφτασαν στις τέσσερις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος και του κυπέλλου. Σίγουρα αυτό θα αποτελέσει παρακαταθήκη για ένα καλύτερο μέλλον”.