Προοδευτική-Εθνικός 0-0

2017-10-15 21:45

Δεύτερο συνεχόμενο εκτός έδρας αγώνας για τον Εθνικό και δεύτερη ισοπαλία χωρίς τέρματα στην Νίκαια με την Προοδευτική σε ένα παιχνίδι με πολλές καθυστερήσεις απο πλευράς γηπεδούχων όπως και στο προηγούμενο στην Νεάπολη.Με αυτά τα κοινά στοιχεία τελείωσε μια σειρά αγώνων μέσα στον Πειραιά με την ομάδα μας να κοιτάζει πλέον το επόμενο παιχνίδι με τον Ασπρόπυργο στην Καλλιθέα.
Αγωνιστικά ο Εθνικός μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να ελένξει το χώρο του κέντρου μέχρι και τα μισά περίπου του πρώτου ημιχρόνου,προσπαθώντας να δημιουργήσει δύσκολες καταστάσεις στην περιοχή των γηπεδούχων,οι οποίοι αντέδρασαν στην συνέχεια ενώ είχαν και δοκάρι προς το τέλος του πρώτου μέρους.Στην επανάληψη ο Εθνικός ήταν αυτός που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων ήθελε να παίξει ποδόσφαιρο αλλά οι συνεχόμενοι τρυματισμοί απο πλευράς γηπεδούχων δεν του επέτρεψαν να βρεί τον ρυθμό που ήθελε με το τελικό 0-0 να μένει μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα.
Προοδευτική:Μπαντίκος,Πολιανίδης,Καλαιτσίδης,Ζίζηλας,Παπανικόλας,Μάρης,Χρήστου,Μπέλερης,Κανελλόπουλος(25' λ.τ.Δηλαβέρης),Κουιρουκίδης(69' Ζαχαράτος),Ντάλλας
Εθνικός:Σικαλιάς,Στασινός,Γερόλυμος,Κρητικός,Ρούσσης,Κωνσταντίνου,Μισέλ (60΄Λεωνιδόπουλος),Καραλής(74' Μάναλης),Μακρυγιάννης(80' Χατζησάββας),Ρομάνο,Παυλάκης.